Teslimat İade ve Değişim Koşulları

Teslimat İade ve Değişim Koşulları

11pazar.com müşterisinin satınaldığı ürünü, kargoda hasar görmeyecek şekilde paketler, anlaştığı kargo şirketleri ile müşterinin bildirdiği teslimat adresine ürünün gönderimini sağlar. 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız

11pazar.com, ürün değişim ve iadelerinde 6502 sayılı yasa ile Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen esasları, müşteri memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul eder. 11pazar.com üzerinden yapılan satışlarda, müşterilerimiz üründen vazgeçme nedeniyle, 6502 sayılı Tüketicinin Koruması hakkındaki kanunda belirtilen, müşterinin fatura tarihinden itibaren 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü reddetme hakkı dahilinde iade ve değişim işlemleri yapabilmektedir. 

İade ve Değişim talepleriniz için, 11pazar.com'a üye girişi yaptıktan İade taleplerimsayfasından iade formunu eksiksiz olarak doldurunuz. Ardından 11pazar.com tarafından size bildirilecek, kargo firması, Kargo anlaşma cari kodumuz ve gönderilecek depo adresi bilgilerine uygun olarak ürünü herhangi bir ücret ödemeden kargoya verebilirsiniz. İade edilen ürünlerde iade kargo ücreti 11pazar.com tarafından ödenir. Ancak iade edilen ürün aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı iadesi kabul edilmez ise 11pazar.com tarafından ödenmiş kargo ücreti müşteriden tahsil edilir.

Ürünün kapıda kargo sorumlusuna teslimatı öncesi nakliye esnasında zarar görmemesi için size gelen ambalajı ile gönderebilirsiniz. Bu nedenle ürünün ambalajını ürünü teslim aldıktan sonra saklayınız. Eğer ambalaj ürünün iade kargosunda hasar görmesini engelemeyecek durumda ise uygun ambalaj malzemesiyle takviye ediniz.
Unutmayın, ürün iade ve değişim süreciniz eksik ya da zarar görmüş ürün iadelerinde uzun sürebilecektir. Bunu önlemek için ürünü mutlaka hasarsız ve kutu içeriği, ambalajı zarar görmeden iletmeye çalışınız.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

İade Kapsamı Dışındaki Ürünler; Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, kişisel bakım ürünleri (traş makinesi, traş köpüğü, epilatör, diş bakım, iç çamaşırı,parfüm ürünleri vb),kulaklıklar ile sarf malzemeleri (toner, kartuş vb) ancak ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Ürünü anlaşmalı kargo firmamız ile depo adresimize ulaştırdığınızda iade talebiniz değerlendirilerek, ürün incelemeye alınır. İnceleme sonrası iadesi kabul edilen ürünler için; bunu takip eden 7 gün içinde alışveriş yaptığınız kredi kartınız/havale hesabınıza sipariş bedeliniz iade edilir. Yapılan iade sonrası, ürün alımı sırasında müşterinin yararlanmış olduğu indirim kuponu, kargo ücreti indirimi gibi indirimlerden sağlanan fayda iptal edilerek hesaplanan tutar müşterinin ilgili kartına/hesabına aktarılır. Kazanılan ve kullanılan indirimlerin ancak; satışın başarılı şekilde sonuçlandığında müşteriye fayda sağladığını unutmayınız. Müşteri talep etmesi durumunda, iade edilecek tutar kendisine hediye çeki olarak gönderilebilir.

Ürün değişim işlemlerinde de müşteriye hesaplanan tutar, hediye çeki olarak verilir. Müşteri istediği yeni ürünü bu hediye çeki ile satın alabilir.

 11pazar.com